Fotelik samochodowy – najlepsze wybory

Komentarzy:2 brak ocen

Coraz większa ilość rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest fotelik samochodowy dla dziecka. To on zapewnia bezpieczeństwo i komfort malucha podczas każdej, nawet najdłuższej podróży. Dzięki niemu masz pewność, że Twoja pociecha jest chroniona w każdym momencie wyprawy. Na co najlepiej zwracać uwagę podczas doboru fotelika?

Foteliki dziecięce samochodowe – dostępne rozmiary

Powinniście uważnie zmierzyć wasze dziecko i sprawdzić ile ono waży. Produkty z kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w pewnych zakresach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań.

Popularne przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej dostosowany będzie do wymiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej i bezpieczniej. Jasne jest, że dziecko będzie rosło. Niezbędne w związku z tym będą wymiany fotelików. Nie polecamy nabywania osprzętu zbyt wielkiego z założeniem, że dłużej będzie nam służyć lub używania sprzętu, z jakiego wasze dziecko już wyrosło.

Fotelik samochodowy – testy bezpieczeństwa

Każdy tego typu produkt jest poddawany specjalnym testom, które pokazują jego wytrzymałość. Skala stopni przedstawiona jest od 1-5, dlatego warto zakupić fotelik ze stopniem 5. Najlepiej zdecydować się na fotelik nie dlatego, że dobrze wygląda lub jest doskonale opisany, ale dla jego wytrzymałości.

Wiele z produktów nie spełnia standardów i jest niepoprawnie wykonanych, co wzmaga ryzyko tragedii. Po zakupieniu fotelika należy zamontować go zgodnie ze standardami i opisami producenta. Źle zamocowany fotelik daje więcej szkody niż pożytku, co może skutkować znacznym obniżeniem bezpieczeństwa dziecka.

Komentarze
Wszystkich:2
Ida Wójcik

Dobra cena to jedno, ale żeby był jeszcze funkcjonalny i wygodny, to też przecież ważne.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Dobra cena to jedno, ale żeby był jeszcze funkcjonalny i wygodny, to też przecież ważne.

Elżbieta Walczak

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć fajny fotelik w dobrej cenie.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć fajny fotelik w dobrej cenie.

Dodaj komentarz