Inwestowanie w kryptowaluty - jak wybrać odpowiednie miejsce do handlu kryptowalutami?

Komentarzy:1 brak ocen

Temat inwestowania w kryptowaluty jest w ostatnim czasie bardzo gorący. Wynika to ze znacznej hossy na rynku, czyli ogromnego wzrostu wartości kryptowalut oraz altcoinów. W mediach na każdym kroku czytamy o zaletach tego typu inwestycji, a w sieci pojawia się cała masa reklam brokerów oraz platform handlowych, które oferują możliwość handlu na rynku kryptowalut. Czy warto dołączyć do grona inwestorów? Pomagamy odpowiedzieć Ci na to pytanie.

BTC - kryptowaluta Bitcoin

Ta kryptowaluta jest obecnie najpopularniejsza na świecie i tytułowana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest świetną alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, chroniąc się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów oraz przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że aktualnie powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednogłośnie, co do olbrzymich jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

ETH - kryptowaluta Ethereum

Nie dosyć, że również zaliczyła doskonałe wyniki w 2020 roku, to według specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wyżej wymienionej waluty, jednakże zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany i rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo znacząca część nowych projektów jest oparta na technologii, którą mamy w Ethereum. To wszystko powoduje, że wskazane jest rozważyć kupno tej waluty do swojego portfela.

XRP — Kryptowaluta Ripple

Ta wirtualna waluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem olbrzymiej ilości instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły wykorzystywać technologię RippleBlockchain. Dodatkowo od jakiegoś czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Wybór giełdy kryptowalut — czym się kierować?

Każdy, kto chce inwestować w kryptowaluty, musi najpierw poszukać odpowiedniego i przede wszystkim bezpiecznego dostawcy. Wybierając giełdę, należy sprawdzić, czy posiada ona w sprzedaży walutę elektroniczną, a jaka chcemy zainwestować. O ile te najbardziej popularne, jak Bitcoin czy Ethereum obecne są wszędzie, o tyle te mniej znane występują tylko na wybranych giełdach.

Nadal niestety niektóre giełdy nie jest odpowiednio zabezpieczone przez regulacje instytucji finansowych. Grunt to odróżnienie regulowanych giełd od tych, których uczciwość pozostawia wiele do życzenia. Szukaj zatem takich stron, które są polecane przez innych, doświadczonych użytkowników, na przykład Binance.

Komentarze
Wszystkich:1
Sławomir Jasiński

Ja pamiętam jak mój znajomy kupił za 6 tyś. jednego Bitcoina i sprzedał bo spadło do 3.5 tyś.

Oceń komentarz:
  • 1
  • 0

Ja pamiętam jak mój znajomy kupił za 6 tyś. jednego Bitcoina i sprzedał bo spadło do 3.5 tyś.

Dodaj komentarz