Jakie inwestycje warto podjąć w 2022 roku?

Brak komentarzy brak ocen

Inwestowanie to gwarancja stabilnej przyszłości, której potrzebuje wiele osób. Jeśli wciąż nie wiesz w co zainwestować w tym roku, mamy dla Ciebie listę propozycji, które warto wziąć pod uwagę. Wszystko zależy od kwoty, którą chcesz przeznaczyć, Twojego doświadczenia oraz czasu, który możesz włożyć w tę inwestycję.

Po co inwestować oszczędności?

Niemało ludzi uważa, że pieniądze da się zarobić wyłącznie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową bądź do tak zwanej „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.

Inflacja, bo właśnie o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła przeszło 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w poprzednim roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach pieniędzy. Można niewątpliwie poszukiwać innych możliwości, żeby się przed nią uchronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – jak zacząć inwestować?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się ostatnimi czasy nadzwyczaj modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale również przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji okazjonalnie. Można się na nich w rzeczy samej dużo dorobić i z łatwością ich pozbyć.

Prócz tego specjaliści prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Oczywiście, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeżeli jesteś absolutnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, jakie łatwiej zrozumieć.

W jakie nieruchomości inwestować?

Kiedy mamy zaoszczędzone trochę większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to zrobić, ale ja przedstawię 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie i okolicy, jakie po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po paru takich zabiegach da się zdobyć faktycznie interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, nabyć mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części czy też w całości spłacają nasz kredyt.

Surowce – najbardziej opłacalne inwestycje

Kolejnym sposobem gromadzenia pieniędzy na swoją emeryturę jest inwestowanie w kruszce. Rynek jest dość stateczny i przez wielu traktowany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nagłymi i kryzysami gospodarczymi.

W przypadku wielu kruszców, np. złota, można zdecydować się na zakup zarówno w formie fizycznej, jak i papierowej. Każda ma swoje wady i zalety, jednak forma fizyczna jest bardziej wartościowa, ponieważ wszystko zależy od realnej dostępności zasobu na świecie. Mimo to występuje ryzyko kradzieży, dlatego ryzyko wzrasta. Wybierz opcję, która bardziej do Ciebie przemawia.

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz