Które produkty wspomagają zdrowie? Wymieniamy najlepsze z nich

Komentarzy:1 brak ocen

Zbilansowane odżywianie to podstawa długowieczności i zachowania zdrowia. Tę tezę ciężko jest podważyć. Rangę najważniejszych produktów w nasze diecie nadano warzywom. Dietetycy umieszczają je u podstawy piramidy odżywiania. Zostały one docenione ze względu na ogromną ilość witamin, przeciwutleniaczy i składników mineralnych. My wybraliśmy najlepsze z najlepszych i wyróżniliśmy dziś produkty roślinne, które można określić mianem superfood, czyli produktów, które są wyjątkowe. Poznaj je!

Imbir — jakie ma właściwości? 

To jest gatunek rośliny, która posiada nieocenione dla zdrowia właściwości lecznicze. Warto go wykorzystywać, kiedy masz problem ze stanami zapalnymi dróg oddechowych. Posiada też właściwości poprawiające samopoczucie przy objawach choroby lokomocyjnej. Genialnie sprawdza się też przy wspomaganiu leczenia różnych przeziębień albo grypy. Imbir działa korzystnie również na bóle miesiączkowe! Można go stosować na dużo sposobów. Jako suszoną przyprawę, jako wywar albo nalewkę. My proponujemy zalać kawałki obranego imbiru gorącą wodą, do letniego wywaru dołożyć łyżkę miodu i sok wyciśnięty z połowy cytryny. Popijaj taki napój codziennie, a na pewno ujrzysz pozytywne wyniki!

Siemię lniane — czy jest zdrowe?

Ma w swoim składzie sporo oleju i związków śluzowych. W jego skład wchodzi również białko, kwasy organiczne, enzymy, minerały, a szczególnie bardzo duża ilość błonnika pokarmowego. Siemię lniane można zdecydowanie nazwać mianem superfood. Wykorzystanie siemienia lnianego zdecydowanie jest przydatne przy gubieniu kilogramów, problemach z wypróżnianiem, a także duszącym kaszlu. Te małe ciemne i specyficzne ziarenka mają również przeciwnowotworowe właściwości. Warto więc wykorzystywać siemię systematycznie! 

Kurkuma — nie tylko zwykła przyprawa

Jest przyprawą, którą używa się od bardzo dawna. Stanowi ona podstawę dużej części dan kuchni azjatyckiej. Poza walorami smakowymi nie można pominąć jej działania prozdrowotnego. Wykorzystywanie kurkumy wzmacnia funkcjonowanie układu immunologicznego. Jest ona też pomocna w zapobieganiu nowotworom. Świetnie wspomaga układ pokarmowy i reguluje jego funkcjonowanie. Wykazuje wyraźne działanie przeciwzapalne. Jest dobrą bronią w odniesieniu do grzybicy oraz w walce ze schorzeniami wirusowymi i bakteryjnymi. Kurkumę powinny stosować osoby, które mają problem z zapaleniem zatok. Przyprawa skutecznie przyspiesza procesy rozrzedzania śluzu, więc znacznie prościej jest je oczyścić. 

Czosnek — dlaczego nazywany jest naturalnym antybiotykiem?

Czosnek znany jest całej ludzkości już nie od dziesiątek, ale nawet od setek lat. Jako dzieci często piliśmy syrop przygotowany na jego bazie. Sporządzały go nasze mamy i babcie ze względu na to, że zwalczał on bakterie i wirusy oraz pomagał uporać się z jesienno-zimowymi infekcjami. Dziś nic się w tym podejściu nie zmieniło. Obecne w czosnku związki siarki wykazują działanie antybakteryjne. Witamina C chroni zaś układ immunologiczny. Do wytworzenia przez limfocyty przeciwciał niezbędna jest z kolei witamina B6, która również obecna jest w tej roślinie. Czosnek zalicza się także do naturalnych probiotyków, czyli substancji, które stymulują namnażanie dobrych bakterii probiotycznych.

Komentarze
Wszystkich:1
Marianna Majewska

Powtarzane są rzeczy, które znane są nam od wielu lat.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Powtarzane są rzeczy, które znane są nam od wielu lat.

Dodaj komentarz