Lustro do łazienki — jakie wybrać?

Komentarzy:1 brak ocen

Lustro to już nie jedynie kawałek pokazującej odbicie tafli. Jego znaczenie urosło do rangi centralnego punktu w łazience. Modele dostępnych luster łazienkowych zadziwiają swoim ogromem, a trzeba przecież jakieś wybrać. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Co jest modne, a co przechodzi do historii w zastosowaniu? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania w artykule. Zapraszamy.

Lustro do łazienki — jakie wybrać?

Jeszcze parę lat temu architekci wnętrz zwracali uwagę na wielkość lustra. Krążyła opinia, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Dzisiaj ta zasada jest mocno naginana i niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela i stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Na pewno duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Przyjmuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest owalne. Z praktycznego punktu widzenia, przeważnie wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty winny być dopasowane do stylu wnętrza oraz gustu właściciela.

Gdzie kupić lustro do łazienki? 

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Obecnie moda ta ulega zmianie, niemniej jednak w dalszym ciągu okrągły kształt ma swoich sympatyków. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to naturalnym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej charakteryzują prostokątne rozwiązania, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Jakie lustro LED do łazienki wybrać? 

Coraz większa grupa osób zauważa istotność podświetlenia lustra. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Oczywiście dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć przyjemny nastrój wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie codziennego makijażu i golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Do łazienki wybrać lustro z ramą, czy bez ramy?

To pytanie brzmi trochę staroświecko, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest widoczny. Szczególnie ozdobne wersje zyskują ogromną popularność, finalnie na pewno dobrze jest rozważyć tę kwestię. Jeśli łazienka urządzona jest w klasycznym stylu, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty luster bez ramy.

Nieparujące lustro do łazienki — jaki styl wybrać? 

Podczas urządzania łazienki warto przemyśleć każdy szczegół. Niezbędne będzie wizualizowanie sobie przestrzeni, w jakiej będziemy spędzać intymne chwile. Można wybrać styl przewodni, który będzie dominował w pomieszczeniu. Ci, którzy lubią częste zmiany dobrze jest jeśli zdecydują się na neutralne dodatki i kolorystykę, żeby móc w przyszłości łatwiej dopasować niezbędne szczegóły stylistyczne. Zdecydowanie lepiej czujemy się we wnętrzach harmonijnych i przyjaznych, które pozwolą się zrelaksować w łazienkowym zaciszu.

Oceń artykuł
Tagi artykułu
Komentarze
Wszystkich:1
Juliusz Michalski

Najważniejsza jest dla mnie jego funkcjonalność i to aby łatwo się je czyściło.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Najważniejsza jest dla mnie jego funkcjonalność i to aby łatwo się je czyściło.

Dodaj komentarz