Odnowienie wystroju domu bez dużych wydatków. Czy jest to możliwe?

Komentarzy:1
5.00 / Głosów: 1

Zmiany we wnętrzach dla wielu wydają się być pracochłonne i kosztowne. Tymczasem całkowita metamorfoza mieszkania wcale nie musi wiązać się z wynajmowaniem ekipy remontowej. Wystarczy, że otworzysz swoją wyobraźnię i pozmieniasz drobne rzeczy, a poczujesz się jak po całkowitej renowacji mieszkania. Co będzie do tego potrzebne? To  zależy już od Ciebie. My ze swojej strony podsuwamy garść ciekawych rozwiązań. 

Zacznij od podstaw przy remoncie mieszkania

W sytuacji gdy baza Twojego wnętrza jest klasyczna i jednolita, bardzo łatwo odświeżyć ją przy użyciu akcesoriów i rozmaitych dekoracji. Aby pokój uzyskał w krótkim czasie nowego wyrazu, należy wymienić poduszki na sofie i to tyle! Momentalnie czuć powiew świeżości.

Z tekstyliów szybko zmienią nastrój również wszelkie pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można nimi obłożyć fotele i kanapę, dzięki czemu zmieni się całe ich oblicze. Podobny efekt można uzyskać dzięki wykorzystaniu niewielkich rozmiarów wyszywanych dywaników. Są stosunkowo tanie i nie ma problemów z ich przechowywaniem, można je prać i często wymieniać. Położone na podłodze powodują, że pomieszczenie staje się bardziej kameralne i nastrojowe. 

Jakie są najlepsze detale do mieszkania? 

Kolejnymi elementami, które bardzo wpływają na odświeżenie charakteru wnętrza, są obrazy, zdjęcia i wszelkie ozdoby ścienne. Można je przygotować samodzielnie, w przypadku gdy posiada się podstawową wiedzę o grafice komputerowej, można również zdecydować się na gotowe dekoracje ścienne. Plakaty w tym przypadku wyjdą zdecydowanie taniej.

Nie zapominaj też o możliwości zdobycia obrazów z drugiej ręki. Na serwisach ogłoszeniowych można trafić na oryginalne dzieła! Duża dostępność i niskie ceny to z kolei cecha sklepów sieciowych. Nie ma konieczności regularnie kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że raz na jakiś czas zmienisz ich miejsce. Nie wierzysz? Przekonaj, jak bardzo zmiana położenia obrazu odświeży Twoje pomieszczenie!

Urządź mieszkanie w jednolitym stylu

W odmianie charakteru wnętrza przydatne będą także świeczniki, najróżniejsze nieduże dodatki — talerze, patery, koszyczki itp. Tu również wystarczy zmiana miejsca albo rozłożenie w odmienny sposób kompozycji, aby wnętrze wyglądało zupełnie inaczej. Najlepiej sprawdzi się urządzenie całego domu w jednym stylu, dzięki czemu akcesoria będą mogły wędrować po różnych pomieszczeniach. Wówczas na pewno się nie znudzą.

Powinno się także docenić wpływ roślin na wystrój lokum. Doskonale sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można co jakiś czas zmieniać i układać w pięknych wazonach. Nie tylko będą atrakcyjnym akcentem, ale też dodadzą trochę fantazyjności oraz klasy, a również romantycznego nastroju do pomieszczenia. 

Jak kreatywnie zmienić wnętrze bez wydawania pieniędzy?

Nie chcesz wydawać pieniędzy na metamorfozę? Czy można w ogóle zmienić swoje otoczenie bez ponoszenia żadnych kosztów? Tak! Nie musisz zmieniać mebli, nie musisz nawet ich malować, możesz po prostu przestawić swoje meble. Czasem warto zafundować taką transformację swojemu salonowi lub sypialni. Nowy układ funkcjonalny mebli i wydzielenie stref w mieszkaniu, może zupełnie odmienić dotychczasowe postrzeganie wnętrza. 

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:1
Rozalia Zakrzewska

Jak się zrobi listę czego się potrzebuje i jaki ma się budżet to naprawdę się da tanio umeblować mieszkanie.

Oceń komentarz:
  • 1
  • 0

Jak się zrobi listę czego się potrzebuje i jaki ma się budżet to naprawdę się da tanio umeblować mieszkanie.

Dodaj komentarz