Planujesz zakup tabletu? Dowiedz się jak wybrać najlepszy tablet

Brak komentarzy brak ocen

Zakup odpowiedniego tabletu może przysparzać nieco problemów. Na rynku jest ogromny zasób marek, sklepy na każdym kroku zaskakują klientów nowymi promocjami, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Dziś zwrócimy uwagę na to, jakimi parametrami należy się kierować przy wyborze dobrego sprzętu, tak aby tablet spełniał jak najlepiej swoją rolę.

Tablet — co to właściwie jest?

Tablet jest wszechstronnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Zazwyczaj ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na wygodę jego używania. Na sterowanie nim pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury, ani myszy.

Najistotniejsze zalety tabletów to ich rozmiar i waga. Niewielkie rozmiary pozwalają na wygodne przenoszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to z reguły od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi. Na dodatek w wielu sytuacjach tablet można wyposażyć w kartę SIM oraz użytkować go jak smartfona.

Do czego wykorzystuje się tablet?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Ze względu na duży ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, bądź robienia zakupów w sieci. Zainstalować da się na nim większość aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry lub oglądać filmy. Graficy często korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami nadzwyczaj wielozadaniowymi. Będąc ich właścicielami, być może sami odnajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Jakie dane techniczne tabletu są najważniejsze?

Przed zakupem zaleca się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, weź tablet do ręki i oceń, czy wielkość, waga i jakość obrazu Ci się podobają. Skup się na jakości wykonania oraz zastosowanych materiałach. Solidny sprzęt będzie zapewne służył dłużej.

Już przed zakupem zastanów się, do czego przeważnie będziesz używał swojego sprzętu. Jeśli będzie to urządzenie jedynie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa niż w smartfonie może Ci wystarczyć. Jeśli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi czy też obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent informuje o pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania tańsze pozwalają na stosowanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje nieprzerwanie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się dodatkowo na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zaspokoi potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Dla osoby, która spędza dużą ilość czasu w sieci, ważne będzie połączenie tabletu z Internetem. Mamy do wyboru 2 opcje. Pierwsza to połączenie tabletu z hotspotem przy użyciu telefonu, druga to wybór tabletu z modemem LTE. Takie urządzenie wyposażone jest w miejsce na kartę SIM, dzięki czemu mamy możliwość skorzystania z sieci, wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci komórkowej.

Istotnym parametrem może być także bluetooth. Dzięki tej opcji nie musimy nosić ze sobą mnóstwa kabli łączących nasze sprzęty z tabletem. Dzięki użyciu bluetooth możemy bezprzewodowo połączyć się z myszką, klawiaturą, słuchawkami, czy w przypadku graczy z gamepadem. 

 

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz