W jaki sposób powstaje pościel lniana i dlaczego warto ją wybrać?

Brak komentarzy brak ocen

Wybór poszewek nie należy do najłatwiejszych, ponieważ pościel ma ogromne znaczenie dla jakości naszego snu. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale i wygodę oraz przepuszczalność powietrza. Największe korzyści dają naturalne materiały, takie jak len. Dlaczego warto wybrać ten rodzaj pościeli?

Jakie są właściwości i zastosowania lnu? 

Len może szokować – nie jest to roślina olśniewająca wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, jakie można zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste zbawiennie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz doskonałe, trwałe włókna z łodyg. Co istotne, roślina wyrasta naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki właściwej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, delikatne materiały.

Niesamowite właściwości lnu wykorzystywane w branży włókienniczej 

Dlaczego powinno się wykosztować się więcej niż na pościel bawełnianą oraz zakupić sobie taką uszytą z lnu? Sekret tkwi w fenomenalnych właściwościach włókien, które sprawiają, że są one idealnym materiałem na poszwy oraz prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym zapewnia kapitalny komfort latem, jak i zimą. W ciepłe dni lekko chłodzi, kiedy jednak jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują delikatne grzanie i przyjemne otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w dobrej formie, bez niemiłego wrażenia zmęczenia i spocenia.

Dodatkowo budowa włókien powoduje, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią w niej przebywać. Grzyby oraz bakterie również nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa łagodząco na skórne podrażnienia – jest świetny dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka bardzo dobrze wpływają na mikrokrążenie, w związku z tym skóra na ciele oraz twarzy jest w doskonałej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same pozytywy!

Łatwe pranie i pielęgnacja pościeli lnianych 

Mocną zaletą pościeli z lnu jest jej bardzo prosta pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, dlatego tak łatwo się nie brudzi. Za to ubóstwia wodę i im częściej jest prany, tym jest miększy i trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można użytkować kilka, a nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, trzeba tylko użyć łagodnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta, jednakże na pewno ta czynność nie będzie trudna.

Naturalny styl lnianych pościeli 

Lniany materiał jest nie tylko doskonały dla naszego zdrowia, ale oprócz tego również pięknie wygląda. Jego naturalne zagniecenia dodają sypialni surowego charakteru, co komponuje się wspaniale z dodatkami boho oraz industrialnym lub minimalistycznym stylem. Dla podkreślenia tego wyglądu wybierz neutralną kolorystykę pościeli, np. kremową, beżową lub szarą.

Oceń artykuł
Tagi artykułu
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz