Wybór kamerzysty na ślub i wesele

Brak komentarzy brak ocen

Ślub to dla dużej wielu z nas jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dobrze więc, aby wszystko przebiegało w przyjemnej i jak najmniej stresującej atmosferze. Gdy organizujemy przyjęcie weselne, musimy pamiętać o niezliczonej ilości kwestii, które trzeba dopiąć na ostatni guzik. Pośród nich jest wybór odpowiedniego kamerzysty ślubnego. Jego praca to w rzeczywistości uwiecznienie wszystkich pięknych chwil, do których będziemy wracać po latach. Na co zwrócić uwagę wybierając kamerzystę?

Portfolio kamerzysty ślubnego i weselnego 

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien mieć swoje portfolio, jakie będzie w stanie pokazać. Istnieją rozmaite style oraz techniki robienia ujęć, podobnie jak montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, ażeby móc porównać ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Ile czasu trzeba czekać na kamerzystę? 

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiego stylu będziecie chcieli oczekiwać. Zasadniczo przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania już rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeśli rozpoczniecie poszukiwania późnej, to już nikogo nie znajdziecie. Z całą pewnością ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednakże ograniczacie sobie pole manewru oraz narażacie się na wyższe koszty za tego typu usługę.

Zasady współpracy z profesjonalnymi kamerzystami   

Profesjonalny kamerzysta powinien posiadać dwie dobrej jakości kamery cyfrowe, wraz z właściwym oświetleniem oraz komputerem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, którą zawsze wskazane jest zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, można z łatwością stwierdzić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Niewątpliwie – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także zdawać sobie sprawę, jakiego filmu oczekujecie. Omówienie wspólnej wizji filmu oraz przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować cudowną pamiątkę, z której będziecie mieć radość na długie lata.

Ile trzeba zapłacić za usługę kamerzysty ślubnego?

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze porządnie zmontować. Montaż tego typu filmu może zająć nawet do kilku tygodni pracy, który jest naturalnie wliczony w cenę. Trzeba dodatkowo pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość oraz ilość sprzętu użytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, sprawdźcie dokładnie, co dostaniecie w ramach podobnej ceny.

Profesjonalne podejście kamerzysty ślubnego do pracy 

Dobry kamerzysta ślubny nie powinien być amatorem, który traktuje swoje zajęcie jako dodatkowe źródło zarobku, na tak zwane weekendy. Najlepsi specjaliści zarabiają w ten sposób na życie. Przeglądając portfolio kamerzysty, warto zwrócić uwagę, czy posiada on realizacje wyłączenie ze ślubów i wesel, czy może także z innych wydarzeń. Miejmy na uwadze, aby zatrudniać wyłącznie takie osoby, w których odnajdziemy fachowców. Prawdziwy profesjonalista musi mieć wiedzę i umiejętności, a także traktować potrzeby swoich klientów z jak najwyższą uwagą. 

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz